Senator Łuczycki potrącony przez samochód

5 października 2007
Senator Andrzej Łuczycki (PO) ranny w wypadku. Z obrażeniami wewnętrznymi trafił do szpitala. Jego stan jest poważny, ale stabilny. Senator nie wycofuje się z udziału w wyborach. Andrzej Łuczycki

Do wypadku doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.10 u zbiegu ulic: Koszarowej i Malczewskiego. – Kierujący audi potrącił senatora Andrzeja Łuczyckiego, który prawdopodobnie przechodził lub przebiegał przez jezdnię zza autobusu - wyjaśnia szef Prokuratury Rejonowej dla Miasta Radomia Robert Czerwiński. - Pieszy doznał obrażeń wewnętrznych i został przewieziony do szpitala.

Andrzej Łuczycki nie stracił przytomności. 36-letni kierowca audi był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia był prokurator.  - Przesłuchano świadków wypadku. Więcej szczegółów będziemy znali za kilka godzin - dodaje R. Czerwiński.

Jak informuje szef sztabu wyborczego senatora Albert Bobrowski, wczoraj wieczorem Łuczycki koordynował pracę wolontariuszy. Stan senatora jest poważny, ale stabilny. Ciągle przebywa na oddziale intensywnej terapii. "Pomimo poważnego  wypadku senator nie rezygnuje z prowadzenia kampanii wyborczej oraz kandydowania do Senatu RP" - napisał w komunikacie dla prasy Bobrowski. Jednocześnie sztab prosi: "ludzi życzliwych o udzielenie wsparcia (...) w postaci przesyłania wiadomości pocztą elektroniczną lub na adres jego biura - Radom, ul. Traugutta 61".