• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Spotkanie z gwiazdą w Elektrowni. Bogdan Łazuka wystąpi z minirecitalem

16 września 2021

Elektrownia zaprasza w sobotę, 18 września o godz.18 na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wieczór z gwiazdą”. Tym razem gośćmi będą: Bogdan Łazuka, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów polskich oraz Czesław Majewski, kompozytor, dyrygent, pianista, aktor.

 

fot. archiwum Gazety Wyborczej

 

Spotkanie będzie połączone z minirecitalem Bogdana Łazuki, przy akompaniamencie Czesława Majewskiego.

Bogdan Łazuka (urodził się 31 października 1938 r. w Lublinie) to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów polskich. W 1961 r. ukończył warszawską PWST. Po ukończeniu studiów pracował w warszawskich teatrach, m.in Współczesnym, Komedii, Syrenie i Rozmaitości.

Jako aktor filmowy debiutował w 1958 roku w filmie “Pan Anatol szuka miliona”, a na dużym ekranie  w filmie psychologicznym „Zuzanna i chłopcy”. Występował również w Kabarecie Starszych Panów i Kabarecie Szpak. Prowadził również program radiowy „Podwieczorek przy mikrofonie”.

Po roli w „Piłkarskim pokerze” (1988 r.) na 11 lat zrezygnował z aktorstwa filmowego. Wrócił w komedii Olafa Lubaszenki „Chłopaki nie płaczą”. Do jego najsłynniejszych ról należą: „Przerwany lot”, „Małżeństwo z rozsądku”, „Kochamy syrenki”, „Przygoda z piosenką”, „Nie lubię poniedziałku”, „Motodrama” czy „Nie ma róży bez ognia”.

Ostatni jego występ filmowy miał miejsce w 2010 r. w produkcji zatytułowanej ”Milion dolarów”. Łącznie zagrał w przeszło pięćdziesięciu filmach, głównie były to role komediowe.

Prezentowany przez Bohdana Łazukę swoisty dystans do rzeczywistości został wykorzystany nie tylko w formie ról aktorskich, których ma na koncie przeszło pięćdziesiąt, ale też w wykonywanych przez niego piosenkach.

Czesław Majewski (urodził się 14 czerwca 1939 w Łodzi) to polski kompozytor, dyrygent, pianista oraz aktor. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej oraz programach muzycznych „Śpiewające fortepiany” oraz „Singa Dinga”.

W latach 1963–1969 pracował w Radiu Łódź. Między 1966 a 1969 r. był również kierownikiem muzycznym Estrady Łódzkiej. W latach 1974–1978 pracował jako dyrygent w warszawskim Teatrze Na Targówku, współpracował również ze Stołeczną Estradą. Pomiędzy 1978 i 1981 r. był kierownikiem muzycznym Teatru Komedia w Warszawie, a następnie (1981–1998)  Teatru Syrena. Był dyrygentem na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W latach 60. i 70. prowadził zespół akompaniujący w Podwieczorku przy Mikrofonie.

Bilety w cenie; 15 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy). Ilość miejsc ograniczona.

 

 

 

 

Tags