Sprzątamy świat oddając makulaturę i elektroodpady. Zbiórka dzisiaj

17 września 2021

Dzisiaj, 17 września odbędzie się w Radomiu kolejna zbiórka makulatury. Tym razem w północnej części miasta – przy Centrum Handlowym Echo przy ul. Żółkiewskiego 4 w godz. 13-17. Biorąc udział w zbiórce włączymy się w 28. Akcję Sprzątania Świata.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

W ramach akcji przyjmowane będą: kartony (oprócz kartonów po napojach) i tektura (także falista),     papier pakowy, torby i worki papierowe, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, gazety i czasopisma niepowleczone lakierem i folią, książki i zeszyty bez twardych i powlekanych okładek.

W ramach zbiórki elektroodpadów można oddać: popsute, nieużywane, niepotrzebne przedmioty elektryczne i elektroniczne pochodzące z gospodarstw domowych, baterie i akumulatory (baterie wielokrotnego ładowania), tradycyjne żarówki i lampy ledowe (oprócz lamp i świetlówek zawierających rtęć).

Poprzez udział w wydarzeniu każdy tym samym włączy się w 28. Akcję Sprzątania Świata – Polska 2021 organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia, której przyświeca hasło „Myślę, więc nie śmiecę”. Istotą projektu jest, by nie wytwarzać nadmiernej ilości odpadów i właściwie postępować z tymi, które już są, mi.in. poprzez ich prawidłową segregację. Porządkując swoje gospodarstwa domowe z niepotrzebnych nam rzeczy, przekazujemy cenne surowce, które zostaną przetworzone na nowe przedmioty. W ten sposób chronimy przyrodę, środowisko i naszą przestrzeń życiową.

W tegorocznych zbiórkach zebrano już łącznie 1 100 kg makulatury i 3 206 kg elektroodpadów. Każda ilość surowców jest ważna, bowiem zwiększa poziomy recyklingu, o których osiąganie musi dbać każda gmina.

Dla uczestników zbiórki przewidziano pamiątkowe upominki.

Źródło: UM Radom

 

Tags