Sprzedawała alkohol nieletnim. Usłyszała zarzut rozpijania młodych ludzi

9 maja 2022

Pechowo dla ekspedientki jednego z wareckich sklepów zakończyła się kontrola dwóch 14-latków, wychodzących z placówki z piwem. Policjanci ustalili, że 40-latka sprzedała nieletnim alkohol i wyroby tytoniowe. Teraz kobieta odpowie za to przed sądem. Nastoletnimi klientami sklepu zajmie się sąd rodzinny.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

W kwietniu wareccy policjanci ustalili, że w jednym z miejscowych sklepów nieletni mogą zakupić alkohol i papierosy. Jak się okazało, w tej placówce handlowej mieli oni dostęp do napojów alkoholowych od dłuższego czasu.

- W trakcie patrolu funkcjonariusze zauważyli dwóch nieletnich wychodzących ze sklepu. Jeden z nich schował butelkę piwa do plecaka. Policjanci po chwili ujawnili tych samych chłopców pijących piwo. Podczas rozmowy wskazali miejsce oraz osobę, która bez problemu je sprzedała - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu. 

40-latka została zatrzymana. Ustalono również, że od listopada 2021 r. do kwietnia 2022 r. wielokrotnie sprzedawała alkohol i wyroby tytoniowe nieletnim. Kobiecie przedstawiono zarzut rozpijania małoletnich. Przestępstwo to zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Za sprzedaż papierosów osobom, które nie ukończyły 18. roku życia skierowano przeciwko niej wniosek o ukaranie do sądu. Nastolatkami spożywającymi alkohol zajmie się sąd rodzinny.

kat

Tags