Stadion do końca roku, w hali mecz tenisowy z udziałem Igi Świątek?

16 stycznia 2022

Stadion Radomiaka powstający w ramach Radomskiego centrum Sportu ma być gotowy do końca roku. Więcej szczegółów na ten temat cały czas nie ma. Prezydent poinformował natomiast, że w hali przy ul. Struga w kwietniu mecz tenisowy rozegrają kobiece reprezentacje Polski i Rumunii, rywalizujące o udział w odpowiedniku męskiego Pucharu Davisa.

 

fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

 

"Światowe gwiazdy tenisa będzie można już w kwietniu zobaczyć w nowej hali widowiskowo-sportowej Radomskie Centrum Sportu. Nasz obiekt został wybrany jako miejsce rozegrania meczu kwalifikacyjnego kobiecych reprezentacji Polski i Rumunii, rywalizujących o udział w turnieju finałowym Billie Jean King Cup. To rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, dawniej znane jako Fed Cup, będące odpowiednikiem męskiego Pucharu Davisa. Wybór Radomia to dla nas ogromna satysfakcja. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że hala jest budowana nie tylko z myślą o radomskich drużynach ligowych, ale także ma służyć organizacji dużych, prestiżowych wydarzeń. A takim niewątpliwie będzie kwietniowy mecz. Jeśli obie reprezentacje wystąpią w najmocniejszym składzie to myślę, że sympatycy tenisa już mogą zacierać ręce m.in. na pojedynek Igi Świątek z Simoną Halep. Rywalizacja będzie się toczyć się w dniach 15-16 kwietnia na twardym korcie w hali Radomskiego Centrum Sportu" - napisał prezydent Radosław Witkowski.

Natomiast MOSiR poinformował, że "Na wniosek Generalnego Wykonawcy Radomskiego Centrum Sportu, firmy Betonox, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał aneks terminowy dotyczący budowy stadionu. Firma Betonox złożyła nowy harmonogram prac. Zakłada on zakończenie prac do 31 grudnia 2022 roku".

Jak dokładnie wygląda ten harmonogram - nie wiadomo. Wcześniej MOSiR zapowiadał, że poznamy go na początku stycznia.

bdb, kat

Tags