• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Substancja psychotropowa w termosach. Policjantom i celnikom pomógł ją znaleźć pies Draba (WIDEO)

23 czerwca 2021

50 termosów oryginalnie zapakowanych w pudełka, które okazały się przemytniczą skrytką, ujawnili radomscy i mazowieccy policjanci oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w terminalu lotniska Chopina. Wewnątrz każdego były ukryte woreczki foliowe z białym proszkiem.

 

 

Jak informuje zespół rasowy KWP w Radomiu, policjanci z komendy miejskiej w Radomiu i z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KWP w Radomiu oraz funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali jedną z przesyłek znajdującą się w magazynie w Terminalu Cargo Lotniska Chopina, która wzbudziła wątpliwości. Jak się później okazało słusznie. Po jej otwarciu, funkcjonariusze ujawnili 50 termosów oryginalnie zapakowanych w pudełka. Mundurowi zdemontowali podstawę termosu. Wewnątrz każdego były ukryte woreczki foliowe z białym proszkiem. Wspomagał ich służbowy pies Draba wyszkolony do wykrywania narkotyków, który zaznaczył podejrzany na palecie karton.

Wstępne badania spektrometrem wykazały, że podejrzany proszek jest substancją psychotropową, a przeprowadzona analiza w Centralnym Laboratorium Celno–Skarbowym potwierdziła wstępne wyniki. To ketamina - substancja psychotropowa, która może być stosowana wyłącznie w celach medycznych, przemysłowych lub prowadzenia badań.

Łącznie w 50 termosach znajdowało się 745 torebek foliowych z niedozwoloną substancją, której waga wynosiła 49 kg.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie.

kat

fot., wideo KWP Radom

Tags