Świętujemy na pl. Jagiellońskim. Będzie jarmark i „Gwiazdka dla mieszkańców”

15 grudnia 2021

W tym roku tradycyjny jarmark świąteczny w Radomiu odbędzie się w najbliższy weekend na placu Jagiellońskim. Będą stoiska z okolicznościowymi wyrobami, potrawami wigilijnymi, koncerty, a także „Gwiazdka dla mieszkańców” z poczęstunkiem.

 

fot. archiwum

 

- Gorąco zapraszam radomian na plac Jagielloński. Nadchodzący weekend będzie obfitował w wiele atrakcji. Będą nie tylko stoiska handlowe, ale w programie jest też wiele wydarzeń towarzyszących, w tym także muzycznych. Bądźmy w tym czasie razem i wspólnie cieszmy się tym przedświątecznym czasem - zachęca prezydent Radosław Witkowski.

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli (17-19 grudnia), w godz. 11-21 będzie czynnych 16 stoisk, na których będzie można nabyć m.in. ozdoby świąteczne, rękodzieło czy tradycyjne potrawy wigilijne. Jarmarkowi będzie towarzyszył zlot food trucków oraz wiele innych atrakcji, w tym bezpłatna karuzela wenecka i Święty Mikołaj. Nie zabraknie również muzyki. W sobotę na scenie zaprezentuje się Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga, podopieczni Kuźni Artystycznej. Odbędzie się też świąteczna parada Młodzieżowej  Orkiestry Grandioso,a gwiazdą sobotniego wieczoru będą półfinaliści programu „Mam Talent”, czyli Kapela Karpati.

Niedziela to tradycyjny już konkurs na najładniej ubraną choinkę dla radomskich szkół i przedszkoli. O 15 ponownie wystąpi kapela Karpati, a o 16.30 na placu Jagiellońskim rozpocznie się „Gwiazdka dla mieszkańców”, w trakcie której, oprócz życzeń, planowany jest poczęstunek. Podobnie jak w minionych latach gorące potrawy będą wydawane z kuchni polowych. Na zakończenie niedzielnego spotkania o godz.17 z koncertem zatytułowanym „Skrzydlata kolęda” wystąpi zespół Singin’ Birds.

W niedzielę jarmarkowi będzie towarzyszyła impreza organizowana także przez Resursę. Oprócz świątecznych warsztatów, zajęć ruchowych i pokazów filmowych odbędzie się pokaz rzeźbienia w lodzie w wykonaniu wielokrotnie nagradzanych, dwukrotnych wicemistrzów świata – Ice Team.

Wśród organizatorów poza magistratem jest także Galeria Słoneczna, a finansowo wspomaga je również samorząd województwa mazowieckiego.

Źródło: UM Radom

Tags