• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Szczepienia przeciw COVID-19. W sobotę na lotnisku, w niedzielę pod kościołem

30 lipca 2021

Tuz przed zapowiadaną kolejna falą pandemii koronawirusa, akcja szczepień w całym kraju zwalnia. Nie wiadomo dlaczego Polacy nie chcą się szczepić, choć możliwości ku temu jest coraz więcej. W ten weekend np. będzie to można zrobić podczas pikniku wojskowego na radomskim lotnisku oraz w dwóch parafiach w regionie.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- W sobotę, 31 lipca w trakcie pikniku wojskowego z okazji 10-lecia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego na terenie lotniska wojskowego zostanie zorganizowany mobilny punkt szczepień. Będą dostępne preparaty Pfizer oraz Johnson & Johnson. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości - zachęca Elżbieta Cieślak, rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Wyjątkową okazję stwarza też współpraca wojewody mazowieckiego z parafiami. W niedzielę, 1 sierpnia, w dziesięciu parafiach na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona akcja szczepień zorganizowana właśnie przez wojewodę. - Konstanty Radziwiłł wraz z proboszczami oraz przedstawicielami mazowieckich samorządów zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w niedzielnej akcji szczepień. Punkty szczepień będą otwarte od godziny 8 do 15. W każdym z punktów będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson - informuje zespół prasowy wojewody.

W regionie radomskim mobilne punkty szczepień pojawią się w parafiach: pw. Św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu i pw. Św. Wawrzyńca w Głowaczowie.

Tags