Szpital w Iłży zmniejsza liczbę łóżek dla zarażonych koronawirusem

11 lutego 2022

Będzie mniej tzw. łóżek covidowych w regionie radomskim. Decyzją wojewody mazowieckiego, od poniedziałku, 14 lutego, w Szpitalu Powiatowym w Iłży nastąpi zmniejszenie liczby miejsc przeznaczonych dla chorych na COVID-19 niemal o połowę. Do normalnego funkcjonowania wróci interna.

 

fot. Starostwo Powiatowe Radom

 

Na dziale chorób wewnętrznych zwolnią się 42 łóżka, w tym 2 respiratorowe. - W szpitalu pozostanie 60 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym 3 łóżka respiratorowe. Mają one mieścić się na chirurgii: 17 sztuk, ginekologii i położnictwa - 26, a w dziale anestezjologii i intensywnej terapii - 3 łóżka respiratorowe, czyli z dostępem do tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Dla najmłodszych pacjentów chorych na COVID-19 pozostanie 14 łóżek dziecięcych na pediatrii - wylicza Marcin Genca, rzecznik starosty radomskiego.

Przypomnijmy: szpital w Iłży od grudnia 2021 roku utrzymywał początkowo 85, a następnie od stycznia 2022 roku – łącznie 102 łóżka covidowe. Spodziewano się bowiem zwiększonej liczby hospitalizacji najcięższych przypadków zakażenia koronawirusem w związku z piątą falą epidemii.

kat, bdb

Tags