Sponsorowany
Sponsorowany

Tag: glosowanie

Czy możliwa jest nauka na świeżym powietrzu? Czy da się przekazać wiadomość na odległość bez użycia prądu? A może chcesz zagrać na plenerowych, wielkich instrumentach? Na te i wiele innych pytań odpowiada nietypowy projekt w Budżecie Obywatelskim Radomia na 2020 rok.

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2020 roku. Które z wniosków zyskają największe uznanie radomian? Które znajdą się w przyszłorocznym budżecie miasta i będą realizowane? Wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

W piątek, 5 lipca, rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na karcie do głosowania, które potrwa do 21 lipca, znajdzie się ponad 150 wniosków podzielonych na cztery grupy.

153 projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego znajdą się na karcie do głosowania. Wyboru najciekawszych z nich radomianie dokonają w lipcu, a zwycięskie zostaną umieszczone w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich realizację będzie przeznaczona kwota 5,8 mln zł.

Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości z największą liczba głosów, Zbigniew Kuźmiuk, również z PiS drugi w kolejności i Jarosław Kalinowski z Koalicji Europejskiej jako trzeci wezmą mandaty PE w okręgu nr 5, obejmującym Mazowsze bez Warszawy.

60,21 proc. głosów na PiS, 26, 70 proc. na Koalicję Europejską i poniżej progu wyborczego w przypadku innych ugrupowań – takie są wyniki głosowania w 2023 na 2032 komisje obwodowe w okręgu wyborczym nr 5 obejmującym Mazowsze bez Warszawy w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Adam Bielan i Zbigniew Kuźmiuk z Prawa i Sprawiedliwości oraz Jarosław Kalinowski z Koalicji Europejskiej, startujący do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 5 obejmującego m.in. region radomski, pojadą do Brukseli.

Radomianie głosują dzisiaj w 114 obwodowych komisjach wyborczych, a mieszkańcy regionu w 532. O godz. 7 trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja jest znacznie wyższa niż cztery lata temu.

Bardzo duże zainteresowanie przyszłorocznym Budżetem Obywatelskim. Do radomskiego magistratu wpłynęło już prawie 150 projektów.Wnioski będą przyjmowane do 21 kwietnia. Dziś, 19 kwietnia, w godz. 17 – 19 dodatkowo, poza stałymi miejscami, także w mobilnym punkcie w Galerii Słonecznej.

Sędziszów Małopolski na Podkarpaciu wygrał Ogólnopolski plebiscyt „Świeć się z Energą” na najładniejsza świąteczną iluminację miast. Radom zajął ósme miejsce. Wyprzedziły nas takie miejscowości, jak Wschowa, Nysa, Ostrów Wielkopolski, Wejherowo. Drugie miejsce przypadło Katowicom, a trzecie Łomży.

Reklama