Tag: MZDiK
Zupełnie nowy wiadukt powstanie w ciągu ulicy Lubelskiego. W tym roku, do końca listopada, ma zostać przygotowana dokumentacja projektowa nowego obiektu. Przeprawa nad torami kolejowymi pomiędzy Śródmieściem i Dzierzkowem będzie szersza niż obecnie. Koncepcja przewiduje także dostosowanie jej do potrzeb pasażerów ewentualnego przystanku kolejowego.
MZDiK Informuje, że w związku z zaplanowanymi robotami wodociągowymi od soboty, 10 marca, do odwołania będzie zamknięty dla pojazdów odcinek ul. Chłodnej u zbiegu z Wernera. Objazdem pojadą autobusy linii 15.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z Biegiem Kazików, 11 marca (niedziela) w godz. około 11.30-14.15 będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu kołowego w centrum Radomia oraz objazdy dla autobusów linii 1, 7, 8, 9, 15, 17 i 19.
Krzysztof Wołczyński jest od dzisiaj, 1 marca, nowym zastępcą dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Wcześniejsze próby obsadzenia tego stanowiska w procedury konkursowej nie przyniosły efektów, dlatego dyrektor Piotr Wójcik zdecydował, że fotel drugiego zastępcy zostanie zajęty w ramach wewnętrznego ruchu kadrowego.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił drugi już przetarg na budowę pierwszego etapu trasy N-S. Planowo, do 30 czerwca 2019 roku ma być gotowy fragment pomiędzy rondem Mikołajczyka a ul. Żeromskiego (wzdłuż torów kolejowych).
Nie ma szczęścia budowa przepustu na ul. Owalnej. Bedzie on gotowy dopiero 15 marca, a więc później niż pierwotnie planowano. MZDiK informuje, że wykonawca tej inwestycji złożył aneks terminowy. Powodami opóźnienia są problemy z produkcją asfaltu i niskie temperatury.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami wodociągowymi, od dzisiaj, (poniedziałek) 19 lutego, aż do odwołania będą występować utrudnienia w ruchu na fragmencie ul. Wernera od pl. ks. Domagały do ul. Dworskiej.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na odbudowę mostu nad Mleczną, na pograniczu dzielnic Krzewień i Firlej. Z przeprawy będzie można korzystać latem. – Można było to zrobić wcześniej, ale nie mieliśmy budżetu – zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak.
Jutro (piątek, 2 lutego) Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przystępuje do likwidacji przejścia dla pieszych na Szarych Szeregów, obok nowej kładki. Potem przejście na drugą stronę ulicy Szeregów będzie możliwe jedynie przez przeprawę nad drogą.
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przemarszem z okazji rocznicy powstania styczniowego, 2 lutego (piątek) w godz. około 13 – 15 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej w Śródmieściu i na osiedlu XV-lecia.















