Sponsorowany
Sponsorowany

Tag: stadion

– Inwestycja, która miała kosztować miasto ponad 100 mln zł będzie kosztowała znacznie więcej – alarmują radni Prawa i Sprawiedliwości. Przypominają, że MOSiR podpisał już jeden aneks do umowy z wykonawcą Radomskiego Centrum Sportu, a kolejne są szykowane. – Radni wiedzieli, że będą aneksy – odpowiada magistrat.

Kolejny zwrot akcji w serialu pt. „Budowa Radomskiego Centrum Sportu” . Wykonawca nie rozpoczął prac przy trybunie stadionu, bo… trzeba ją rozebrać. Jest to konieczne, by wzmocnić grunt pod obiektem. Woda gruntowa zalewa natomiast halę, wokół której z tego powodu musi powstać mur oporowy.

Epidemia koronawirusa nie zatrzymała prac na budowie Radomskiego Centrum Sportu. Roboty wykończeniowe przy inwestycji prowadzi prawie 100 osób. Oznacza to, że jak na razie termin oddania do użytku obiektu, przewidziany na styczeń 2021 roku nie jest zagrożony.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał dzisiaj umowę z firmą Betonox Construcion z Sopotu na dokończenie budowy hali widowiskowo-sportowej, stadionu i układu drogowego przy ul. Struga. Wykonawca ma na przeprowadzenie prac 12 miesięcy. Dostanie za to 82 mln zł.

Oświetlenie stadionu przy ul. Narutowicza będzie zmodernizowane. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg na te roboty. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 23 grudnia. Wybrany wykonawca będzie miał na zamontowanie oświetlenia 10 tygodni od dnia podpisania umowy.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z meczem na stadionie MOSiR, w sobotę, 3 sierpnia, w godzinach około 15-21 zostanie zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ulicy Narutowicza. Wprowadzone będą objazdy dla autobusów linii 2, 5 i 23.

Nikt nie jest zainteresowany dokończeniem budowy Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. Na przetarg ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie wpłynęła ani jedna oferta. Zostanie on powtórzony.

Pierwsza łopata pod budowę stadionu piłkarskiego przy ul. Struga wbita. – Mam nadzieję, że te obiekty pozwolą rozwijać się radomskim klubom i znakomicie będą promowały nasze miasto – mówił podczas symbolicznego początku budowy prezydent Radosław Witkowski.

Jest pozwolenie na budowę stadionu Radomiaka w ramach Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga, Zbrowskiego i 11 Listopada. Oznacza to, że w połowie maja powinna się rozpocząć jego budowa. Obiekt ma docelowo miejsc 15 tys. miejsc, ale będzie powstawał etapami, bo miasto nie jest wstanie sfinansować od razu całości.

Wykonawca Radomskiego Centrum Sportu złożył w urzędzie miejskim wniosek o wydanie pozwolenia na budowę kolejnego obiektu wchodzącego w skład kompleksu, czyli stadionu piłkarskiego. Tymczasem przy ul. Struga stanęły już pierwsze elementy konstrukcyjne hali.

Reklama