Tag: USG
Już piąty raz miasto włączyło się w program bezpłatnych badań profilaktycznych USG dla najmłodszych prowadzony we współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda. Jego celem jest wczesne wykrywanie nieprawidłowości zdrowotnych u dzieci do szóstego roku życia. Kolejną turę badań zaplanowano na 12 i 13 maja. Będą one prowadzone w ambulansie, który tradycyjnie zatrzyma się na Rynku.
Badanie przesiewowe u dzieci od dziewiątego miesiąca do szóstego roku życia pod kątem wykrywalności nowotworów przeprowadzi w najbliższym czasie w Radomiu Fundacja Ronalda Mac Donalda razem z urzędem miejskim. Specjalny ambulans stanie na płycie Rynku 14 i 15 marca. Wcześniej trzeba się zapisać telefonicznie.
Rusza akcja „(Z)Badaj się w kobiecym interesie”
W niedzielę, 16 czerwca, w Radomiu odbędzie akcja „(Z)Badaj się w kobiecym interesie”. W godz. 10-16 przeprowadzane będą tu bezpłatne kompleksowe badania.







