Tag: Witkowski

– Zapraszam na rozmowę, przyjadę nawet z kawą – tak prezydent Radomia Radosław Witkowski komentuje złożenie przez komitet referendalny wniosku o zorganizowanie referendum w sprawie odwołania jego i rady miejskiej. Inicjatorzy mają 60 dni na zebranie około 1,5 tys. podpisów.

– Witkowski do Berlina! Precz z komuną! – krzyczeli przeciwnicy prezydenta Radomia ma Pl. Corazziego. Działo się to tuż po tym, jak komitet referendalny złożył wniosek do komisarza wyborczego o zwołanie referendum w sprawie odwołania Radosława Witkowskiego i rady miejskiej. Doszło do awantury.

Poseł Konrad Frysztak został wybrany nowym przewodniczącym Koalicji Obywatelskiej w Radomiu. W walce o tę funkcje pokonał… urzędującego prezydenta Radosława Witkowskiego. – Wygrały demokracja, dialog, szacunek i dotrzymywanie umów – skomentował decyzję partyjnych kolegów parlamentarzysta.

„Pamięć o zdarzeniach z Czerwca jest ważna. Ale nikt nie chciał nikogo wyśmiewać ani dewaluować”,  „Tata nigdy by się nie zgodził na bal z ZOMO”, „Stasiek się w grobie przewraca” – komentarzy do wydarzenia zorganizowanego przez miasto w minioną sobotę nadal jest ogrom. W dyskusję wdarła się polityka: PiS chce dymisji prezydenta Radomia.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski będzie zarabiał więcej niż dotychczas. Ile? To trzeba sobie samemu wyliczyć (jeśli się potrafi). Podwyżka obowiązuje od lipca tego roku, zatem za ten okres otrzyma wyrównanie. Na zmianę wynagrodzenia zgodzili radni się głosami Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz niezrzeszonego Dariusza Wójcika (wcześniej w PiS). Część radnych PiS nie wzięło udziału w głosowaniu.

„Budżet Przyjaznych Zmian” – tak nazywa prezydent Radosław Witkowski projekt najważniejszego dokumentu finansowego Radomia na 2026 r. Jest on już gotowy i jutro przed południem wpłynie do przewodniczącego rady miejskiej.

28 listopada ma się tu odbyć mecz RKS Radomiak Radom z Górnikiem Zabrze. Po raz pierwszy kibice zasiądą na wszystkich czterech trybunach, w tym na długo brakujących: wschodniej i zachodniej. Tak kończy się rozciągnięta na lata historia piłkarskiego obiektu.

Firma z Poznania wykona projekt architektoniczno-budowlany nowego amfiteatru. Ma być on gotowy do końca 2026 r.  Miasto zaznacza, że przy ul. Parkowej powstanie zupełnie nowy obiekt. „Nie będzie to rewitalizacja obecnego”.

Jeszcze kilka miesięcy, które są potrzebne na wykonanie niezbędnych prac i ponownie będziemy mogli korzystać z basenu przy Galerii Słonecznej przy ul. Chrobrego. Obiekt stał zamknięty kilka lat temu, mimo licznych zapowiedzi nowego właściciela, że „niebawem” zostanie udostępniony radomianom.

„Za zaangażowanie i wkład pracy w wykonywanie obowiązków służbowych w 2024 r.” albo jeszcze ciekawiej: „za wzmożone zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych ze szczególnym uwzględnieniem… „. Tak brzmią uzasadnienia przyznania wysokich nagród pieniężnych dla pracowników Urzędu Miejskiego w Radomiu, w tym kolegium prezydenckiego za ubiegły rok.

Reklama