Trwają Kaziki 2023. Na weekend zaplanowano wiele atrakcyjnych wydarzeń

10 marca 2023

W Radomiu trwają Kaziki 2023, czyli obchody święta patrona miasta. Resursa Obywatelska zaprasza na kolejne atrakcje w ramach tegorocznej edycji wydarzenia. W programie m.in. wieczór poezji, Bajkowa Niedziela, zlot kolekcjonerów.

Odbędzie się m.in. zlot kolekcjonerów (fot. Materiały prasowe/Resursa)

 

W tym roku „Kaziki” mają też szczególny walor rodzinny. - Edukacja poprzez zabawę i zajęcia „przemycające” w interesujący dla najmłodszych sposób epizody związane z tradycją miasta to sposób na mądre i skuteczne budowanie lokalnego patriotyzmu – podkreśla Paweł Puton z Resursy.

PROGRAM

Dzisiaj, 10 marca o godz. 18 – Wieczór poezji: „Trzy kwadranse z Kazimierzem”.

Młodzież z Teatru Poszukiwań prowadzonego przez Katarzynę Sasal i działającego od wielu lat w Resursie, zaprezentuje wybrane wiersze młodych ludzi poszukujących, poprzez własną twórczość poetycką, odpowiedzi na trudne pytania dnia codziennego. Spotkaniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji, w tym konkursy i zagadki dotyczące życia świętego Kazimierza Królewicza na radomskim zamku.

Wydarzenie poprowadzą Elwira Dzikowska i Adrian Szary. Wstęp wolny.

Sobota, 11 marca, godz. 10-14 - III Regionalny Zlot Kolekcjonerski

W program „Kazików” na stałe wpisało się szczególne wydarzenie, gromadzące pod dachem Resursy pasjonatów, zbieraczy, regionalistów, miłośników historii oraz osoby chcące nawiązać ciekawe kontakty i zapoznać się z unikatowymi zbiorami.

Podczas III edycji Regionalnego Zlotu Kolekcjonerskiego będzie można pooglądać kolekcje między innymi z takich dziedzin jak: filatelistyka, numizmatyka, filokartystyka, birofilystyka. Nie zabraknie regionalnych książek, dokumentów czy charakterystycznych wyrobów rodzimych przedsiębiorstw.

Specjalnym punktem zlotu będzie premiera trzeciego numeru „Filokartysty Radomskiego” – pisma Radomskiej Inicjatywy Pocztówkowej. Wstęp wolny.

Niedziela, 12 marca:

- godz. 11 - Bieg Kazików 2023;

- godz. 16 - Bajkowa Niedziela: spektakl „Legenda o Smoku Wawelskim” i II Mały Test Wiedzy o Radomiu.

 

Bajkowa Niedziela wyjątkowo o godz.16

 

Najbliższa „Bajkowa niedziela” rozpocznie się wyjątkowo o godz. 16. Najpierw najmłodsi zobaczą spektakl Teatru Prima „Legenda o Smoku Wawelskim”. To historia pokazana z ogromną dawką humoru, piękną oprawą muzyczną i wykorzystaniem dużych, kolorowych form plastycznych – niezwykle efektowna lalka imitująca Smoka, lalki tupu muppety oraz aktorzy w żywym planie.

Po spektaklu na widzów czeka wiele atrakcji. Jedną z nich będzie rodzinny quiz o Radomiu. Resursa zaprezentuje również nową inicjatywę dla najmłodszych – walizki edukacyjne. 

Bilety na „Bajkową niedzielę” kosztują 10 zł.

Wtorek, 14 marca, godz. 18 - Retrospotkanie 47 – „Kazimierz Paździor – mistrz olimpijski z Radomia.

Tags