„Trzynastka” już po termomodernizacji. Podobne prace zostaną wykonane w kolejnych czterech szkołach
Zakończyła się termomodernizacja budynków dwóch radomskich publicznych szkół podstawowych: nr 13 przy ul. Sieniewicza oraz nr 29 na Kapturze. Podobne prace trwają w kolejnych czterech placówkach. Są finansowane z Krajowego Planu Odbudowy.
Prace w "trzynastce" obejmowały m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, dachów, modernizację systemów ciepłej wody użytkowej, modernizację systemów grzewczych, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, wymianę instalacji oświetleniowych oraz instalację OZE.
– Dzięki tej inwestycji zdecydowanie poprawi się komfort nauki dzieci i pracy nauczycieli. Zmniejszy się też zużycie energii, a co za tym idzie ograniczymy koszty utrzymania. Dodatkowo do minimum zostało ograniczone ryzyko awarii, a przy okazji zdecydowanie poprawiła się estetyka budynków – wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski.
Wartość inwestycji wyniosła 5,7 mln zł. Na jej realizację miasto pozyskało dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza w wysokości ponad 3,8 mln zł.
Obecnie trwają także prace związane z termomodernizacją czterech kolejnych radomskich szkół: PSP nr 31 przy ul. Białej, PSP nr 23 przy ul. Gajowej, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. majora Hubala. Na wykonanie tych prac miasto ma przyznane dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy.
kat
Źródło: UM Radom
Zdjęcia: Anna Wróblewska/UM Radom











