Uciekając przed policjantami przeskoczył nawet płot. Kierowca poloneza był pijany i nie miał prawa jazdy

26 września 2023

Wjechał autem na teren pobliskiej posesji, wysiadł, przeskoczył przez płot i próbował uciec, jednak po chwili został przez policję zatrzymany. 43-latek prowadził samochód pod wpływem alkoholu, a ponadto ciążyły na nim dwa obowiązujące – do 2026 i 2028 r. – zakazy sądowe dotyczące kierowania pojazdami.

 

Zjęcie ilustracyjne (fot. KMP Radom)

 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. - W miejscowości Nowy Jasieniec Iłżecki policjanci z Iłży zauważyli poloneza i podejrzewali, że kierujący nim mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali zatrzymanie auta do kontroli. Mężczyzna wjechał na teren pobliskiej posesji, wysiadł z auta, przeskoczył przez płot i próbował uciec, jednak po chwili został zatrzymany - relacjonuje Justyna Jaśkiewicz z radomskiej policji.

Kierowcą okazał się 43-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2 prom. alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiada prawa jazdy, ponieważ ma dwa czynne zakazy sądowe do kierowania pojazdami, które obowiązują do 2026 i 2028 roku.

Teraz 43-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowych zakazów. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

kat

Tags