Uciekał przed policją, bo miał powód: prawie 2,5 prom. alkoholu w organizmie

10 maja 2023

Pościg za kierowcą, który na widok policjantów sprawdzających trzeźwość wystraszył się, zawrócił i zaczął uciekać. Udało się go zatrzymać. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 prom. alkoholu w organizmie 23-latka. 

 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. KMP Radom)

 

- Wczoraj około godz. 9 policjanci radomskiej drogówki prowadzili kontrolę statyczną pod kątem sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących, poruszających się jedną z dróg krajowych w Radomiu. W pewnym momencie kierowca skodą na widok policjantów gwałtownie zahamował, zawrócił i odjechał w przeciwnym kierunku. Policjanci od razu pojechali za samochodem i na ulicy Wolanowskiej zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało, za kierownicą siedział 23-latek, mieszkaniec powiatu radomskiego. Powód jego ucieczki od razu wyszedł na jaw. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2,5 prom. alkoholu w organizmie 23-latka - relacjonuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej drogówki.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara grzywny, do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów, a także świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 5 tys. zł na Fundusz Sprawiedliwości.

kat

 

Tags