Udawali pracowników wodociągów i okradli 86-letnią kobietę w jej mieszkaniu

13 maja 2021

Podając się za pracowników wodociągów, weszli do mieszkania 86-letniej mieszkanki Radomia i wykorzystując jej nieuwagę, ukradli pieniądze. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do domu nieznanych osób.

 

 

- Wyjaśniamy okoliczności kradzieży, która miała miejsce w e wtorek w Radomiu. Dwoje nieznanych sprawców podając się za pracowników wodociągów, zostało wpuszczonych do mieszkania 86-latki. Gdy sprawcy zajęli uwagę seniorki pod pretekstem sprawdzenia awarii, do mieszkania najprawdopodobniej weszła kolejna osoba i ukradła oszczędności kobiety. Fałszywi pracownicy opuścili mieszkanie, 86-latka zorientowała się, że została okradziona i powiadomiła o zdarzeniu policjantów - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policja przypomina, jak nie paść ofiarą złodziei: przede wszystkim nie wpuszczać do mieszkania ludzi, których nie znamy. Jeżeli obca osoba przedstawi się jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, powinniśmy zażądać pokazania stosownej legitymacji - mają oni obowiązek mieć przy sobie taki dokument. Również telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika. Jeżeli obca osoba weszła do naszego mieszkania, nigdy nie pozostawiajmy jej samej. Oszuści często proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu i w tym czasie korzystając z nieuwagi domownika, dokonują kradzieży. Gdy mamy wątpliwości kim jest osoba, która do nas przyszła, możemy poprosić sąsiada lub znajomego, aby byli blisko nas w czasie takiej wizyty. Poza tym w każdej sytuacji budzącej podejrzenia można skontaktować się z policją.

kat

Tags