Ukradli mienie warte 80 tys. zł. Usłyszeli 17 prokuratorskich zarzutów

19 maja 2021

Aż 17 zarzutów usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy na swoim koncie mają włamanie, liczne kradzieże i prowadzenie samochodu wbrew zakazowi. Szacunkowa wartość mienia, które przywłaszczyli, opiewa na kwotę bliską 80 tys. zł. Obaj zatrzymani muszą się teraz liczyć z karą nawet 10 lat więzienia.

 

 

W lutym na terenie gminy Grójec i Chynów doszło do kilku kradzieży i włamań. Łupem przestępców padały m.in. akumulatory, butle gazowe, elektronarzędzia, części i przyczepki samochodowe, przyczepa kempingowa, skuter wodny i pojazd typu buggy.

- Nad sprawą pracowali grójeccy kryminalni, którzy ustalili, że za te przestępstwa odpowiadają: 47-latek z powiatu piaseczyńskiego oraz 37-latek spod Grójca. Mężczyźni zostali zatrzymani i decyzją sądu przebywają w areszcie - informuje nadkom. Agnieszka Wojcik z KPP w Grójcu.

Podczas śledztwa funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o innych przestępstwach popełnionych przez zatrzymanych. Pozwoliło to na skierowanie aktu oskarżenia wobec zatrzymanych o popełnienie łącznie 17 przestępstw. Ponadto jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty za trzykrotne niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów, w tym przyczepy, skuter i pojazd buggy. Szacunkowa wartość tego mienia opiewa na kwotę bliską 80 tys. zł.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd, za zarzucane im czyny grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

kat

 

 

Tags