Ulga dla kierowców. Po wielu tygodniach ruch wraca na ulicę Słowackiego

22 listopada 2022

Koniec utrudnień na ulicy Słowackiego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w związku z zakończeniem kolejnego etapu prac Wodociągów Miejskich przywraca od dzisiaj, 22 listopada od około godziny 14, ruch na odcinku ulicy Słowackiego między Nowogrodzką a Lubońskiego.

 

Ruch wraca na wiadukt

 

- Ruch wszystkich pojazdów został już dopuszczony na odcinku ulicy Słowackiego od Nowogrodzkiej do Lubońskiego (wraz z wiaduktem nad torami i węzłem na skrzyżowaniu z ulicą Olszewskiego, czyli trasą N-S). Dotychczas tym odcinkiem mogły poruszać się jedynie pojazdy budowy i autobusy komunikacji miejskiej, a warunkowo był też dopuszczony dojazd do okolicznych posesji. Otwarcie tego fragmentu oznacza likwidację dotychczasowych objazdów, biegnących między innymi ulicami Żeromskiego, Lubelską, Kochanowskiego i Kalińską oraz Złotą i Białą - wyjaśnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK. Jak dodaje, informacja o zmianach została przekazana niezwłocznie po dokonaniu odbioru oznakowania poziomego. Opublikowanie jej z kilkudniowym wyprzedzeniem nie było możliwe, ponieważ ze względu na warunki atmosferyczne wykonawca prac, działający na zlecenie Wodociągów Miejskch, nie był w stanie zagwarantować terminu ich zakończenia. Dopuszczenie ruchu bez oznakowania poziomego jezdni ze względów bezpieczeństwa nie doszłoby wówczas do skutku - zaznacza rzecznik.

Stała trasa linii 24 przez ulice Słowackiego i Górną (w kierunku pętli Os. Michałów lub Józefów / Szpital) zostanie przywrócona od 24 listopada  wraz z innymi zmianami w komunikacji).

kat

 

Tags