Ulice dla ludzi!

16 września 2007
"Ulice dla ludzi” – to tegoroczne hasło Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji, jak również zbliżajacego się Dnia bez Samochodu również w Radomiu zaplanowano wiele interesujących imprez. Przyjadą zabawobusy

Już dziś na Placu Jagiellońskim przed budynkiem teatru zaparkują najnowsze autobusy napędzane gazem ziemnym. Będzie je można oglądać w godz. od 13 do 17. Wszystkie dzieci, które tego dnia przyjdą na plac będą mogły pobawić się w tzw: autobusach zabawy. - W środę z kolei przy fontannach na ul. Żeromskiego od godz. 13 do 17 prezentować się będzie Komenda Miejska Policji oraz stowarzyszenie „Bezpieczne Miasto”. Będzie można oznakować rower, poradzić się eksperta z zakresu ruchu drogowego. Policjanci zaprezentują także tzw: „alkogogle” - wyjaśnia rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota.

Najbliższy piątek 21 września to światowy "Dzień bez samochodu". W związku z tym w godz. 11- 20 z ruchu wyłącząny zostanie Rynek (ulice - Rwańska, Szewska, Mała, Grodzka, Wolność, Żytnia i Szpitalna). Na ul.
Rwańskiej odbędą się występy cyrkowców, pokazy żonglowania, parada bicykli, teatr ognia, parada pod hasłem „Mamy swoje cztery kółka”, a o godz. 18 ulicami miasta przejedzie ok. 200 rowerzystów. - Start z Rynku, następnie rowerzyści przejadą ulicami: Wolność, Reja, Malczewskiego, Struga, Kelles–Krauza, Niedziałkowskiego, Struga, Grzybowiska, Olsztyńską, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Paderewskiego, Sempołowskiej, Rapackiego, Chrobrego, Struga, Kelles – Krauza, Wernera i Wolność. - Należy zabrać ze sobą dobry humor, gwizdki, trąbki, dzwonki i inne brzęczydła - apeluje K. Piechota.

Więcej informacji na temat Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na stornie internetowej Ministerstwa Środowiska.