Uprawiał konopie na działce. Policjanci odkryli plantację, 34-latek trafił do aresztu

24 maja 2022

Blisko 200 rosnących sadzonek konopi zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w Nowym Mieście nad Pilicą. Zatrzymany do sprawy, 34-letni właściciel plantacji, usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości marihuany. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

fot. KPP Grójec

 

- Policjanci z Grójca wspólnie z funkcjonariuszami z Białobrzegów na plantacji w Nowym Mieście nad Pilicą ujawnili i zabezpieczyli 197 sadzonek konopi. Zlikwidowana przez mundurowych uprawa mieściła się na działce zajmowanej przez mężczyznę, który w przeszłości był podejrzany o uprawę konopi. Do sprawy zatrzymano 34-letniego mieszkańca Nowego Miasta nad Pilicą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Za uprawę krzewów konopi mogących dostarczyć znacznej ilości środków odurzających grozić mu może kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

kat

 

Tags