„W hołdzie ks. bp. Janowi Chrapkowi”. W sali koncertowej szkoły muzycznej zabrzmią kolędy i pastorałki

13 grudnia 2022

W niedzielę, 18 grudnia o godz. 18  w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga będziemy mogli obejrzeć i usłyszeć nagrodzonych i nominowanych do finału w Będzinie uczestników XXIV Radomskich Spotkań z Kolędami i Pastorałkami pod hasłem „W hołdzie ks. bp. Janowi Chrapkowi”.

 

Podczas koncertu wystąpią finaliści(fot. archiwum)

 

Spotkania są jednocześnie eliminacjami do XXIX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Radom jest jednym z 40 rejonów eliminacyjnych w Polsce, na Litwie, Ukrainie i Białorusi. 

Właśnie zakończyła się rekrutacja do tegorocznej edycji wydarzenia; zgłosiło się 68 tzw. podmiotów wykonawczych: solistów, duetów, tercetów, chórów i zespołów. Przesłuchania konkursowe odbędą się od środy, 14 grudnia do piątku, 16 grudnia (od godz. 10) w Domu Kultury „Idalin” przy ul. Bluszczowej .

Gościem specjalnym koncertu w szkole muzycznej będzie Pani Monika Urlik uczestniczka m.in.: The Voice of Poland, Bitwa na głosy czy 51 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wstęp wolny.

Tags