• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

W trakcie libacji alkoholowej doszło do nieporozumienia. 44-latek ranił nożem kolegę

18 czerwca 2021

Zwoleńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 30-latka. Agresor ranił nożem swojego kompana podczas libacji alkoholowej. Na wniosek prokuratora i śledczych, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w Zwolenia. - Policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zostać ugodzony nożem. Po przybyciu na miejsce mundurowi zobaczyli siedzącego przed budynkiem, zakrwawionego mężczyznę, któremu pomocy udzielał kolega. Po chwili na miejsce dotarli ratownicy medyczni, którzy zdecydowali o hospitalizacji poszkodowanego. Policjanci przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Jak się okazało, dwaj mężczyźni spożywali alkohol. W trakcie libacji doszło między nimi do nieporozumienia. W pewnym momencie 44-letni mieszkaniec Zwolenia zaatakował swojego kompana nożem - relacjonuje asp. Krzysztof Gregorczyk z KPP w Zwoleniu.

Zatrzymany zaraz po zdarzeniu sprawca był nietrzeźwy. Miał w swoim organizmie ponad 1,5 prom. alkoholu. Wczoraj usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym, a za popełniony czyn grozi mu nawet dożywocie.

kat

Tags