W wypadku zginęło sześć osób

11 maja 2007
Prokuratura oskarża 31-letniego Radosława F. o nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego zginęło sześć osób. Był to europoseł Ligi Polskich Rodzin Filip Adwent, jego rodzice i córka.

Do wypadku doszło 18 czerwca 2005 roku w Worowie koło Grójca. Około godz. 18 kierujący ciężarowym manem, Radosław F. stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z toyotą avensis. Na skutek uderzenia auto wpadło do rowu, a następnie zderzyło się z polonezem caro, który został całkowicie wgnieciony pod spód ciężarówki.

- Przyczyną wypadku była utrata panowania nad ciężarówką i zjechanie na przeciwny pas ruchu – wyjaśnia rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

W chwili zatrzymania kierowca był trzeźwy, w jego krwi wykryto jednak ślady amfetaminy. Biegły  toksykolog stwierdził, że ilość amfetaminy, nie miała wpływu na prowadzenie pojazdu ani koncentrację. 

- Śledztwo wykazało również, ze ciężarówka nie była sprawna technicznie, miała opony w złym stanie, co mogło mieć wpływ na przebieg wypadu, ponieważ nie można było skorygować kierunku jazdy – dodaje Chrabąszcz.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.