Więcej miejsc na trybunie, podgrzewana murawa. Stadion przy Narutowicza szykuje się na mecze ekstraklay

10 sierpnia 2021

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie będą rozgrywane mecze Radomiaka z drużynami z PKO Ekstraklasy, trwają przygotowania do rozgrywek. Obiekt musi spełnić wymagania stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

 

Trwają prace przy instalowaniu ogrzewania murawy (fot. Dariusz Osiej/MOSiR)

 

Wczoraj przy ul. Narutowicza rozpoczęły się prace związane z podgrzewaniem murawy. Jak informuje MOSiR, wykonuje je firma Gardenia Sport. Na początek przeprowadzono odwierty sterowane. Umożliwią one ułożenie pod ziemią rur, przez które zostanie przeciągnięte zasilanie całej instalacji. Kable grzejne dla boiska zostały wykonane w Danii. Łącznie zamontowanych zostanie 140 kabli o długości 220 m każdy czyli około 31 km. Układanie kabli przy pomocy specjalnej maszyny ma się rozpocząć jutro.

Wcześniej ramach przystosowania stadionu do rozgrywek PKO Ekstraklasy MOSiR wykonał szereg innych prac. Jednym z nich jest powiększenie pojemności trybun do 4,5 tys. miejsc. Całość ma być gotowa w tym tygodniu.

- Przygotowaliśmy również miejsca dla prasy, podłączyliśmy internet dla Canal +, zamontowaliśmy dodatkowe kamery. Planujemy kupić skanery do sczytywania biletów - wyjaśniał radnym podczas ostatniej sesji dyrektor Robert Dębicki z MOSiR.

Radomiak ma grać przy Narutowicza do czasu wybudowania właściwego stadionu w ramach Radomskiego Centrum Sportu. Ten według obowiązującego harmonogramu powinien być gotowy z końcem grudnia tego roku. Ale być może i ten termin zostanie przesunięty, ponieważ wykonawca, firma Betonox, uznał, że musi rozebrać i postawić od nowa trybunę południową. Pozostawienie jej w obecnym stanie zagraża bezpieczeństwu użytkowników.

bdb,kat

Tags