Wielka Orkiestra się stroi

8 stycznia 2007
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stroi instrumenty. W najbliższą niedzielę w koncercie finałowym zagra na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. W Radomiu muzyków i muzykantów  będzie wielu. Dyrygenturę poprowadzą harcerze.


Tak jak w latach ubiegłych sztab orkiestry będzie się mieścił w Komendzie Hufca ZHP, a centrum akcji to Plac Jagielloński. - Na ulice Radomia wyruszy 400 wolontariuszy z puszkami - informuje komendant hufca Zbigniew Tomala. - Najczęściej spotkamy ich w ruchliwych punktach miasta - w centrum, ale także np. pod marketami.

Wielkie koncertowanie na placu rozpocznie się w południe. Znany jest program. - Zgrają m.in. zespoły Bra De Li, Lustracja, Aliceton, Lawina - wylicza Tomala. - Gwiazda wieczoru to grupa braci Waglewskich Fisz Emade Tworzywo.

Nowością tegorocznego finału będą późnym wieczorem dyskoteki w radomskich klubach muzycznych - Strefie G2 i Czarnej Owcy.

Na razie najwięcej niewiadomych dotyczy licytacji. - Przedmioty, które pójdą pod młotek cały czas gromadzimy - wyjaśnia szef hufca. - Ale zazwyczaj dostajemy je - np. od władz miasta - w ostatniej chwili. Mamy pierwsze obietnice. Poza licytacją "na żywo" będzie można wziąć w niej udział telefonicznie, dzięki - po raz pierwszy - bezpośredniej transmisji Telewizji Dami. 

O bezpieczeństwo wolontariuszy zadba policja, w niedzielę dodatkowo będzie pracować 100 funkcjonariuszy.