„Wkręć się w sztukę”. Warsztaty inspirowane twórczością Jacka Malczewskiego

11 lutego 2023

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr zaprasza w niedzielę, 12 lutego o godz. 10 i 12 na warsztaty z cyklu >Wkręć się w sztukę: „M” jak Jacek Malczewski<. Uczestnicy poznają kilka mitologicznych postaci, a także stworzą wyjątkowe dzieła inspirowane dziełami artysty urodzonego w Radomiu, przedstawiciela nurtu symbolistów tworzącego na przełomie XIX i XX w.

 

Warsztaty będą inspirowane twórczością Jacka Malczewskiego  (zbiory muzeum jego imienia)

 

Autor około 2000 prac, z których do dziś zachowało się około 1200. Tworzył szkice i rysunki lecz największą sławę przyniosły mu obrazy olejne. Przedstawiał często sceny sielankowe, w które wprowadził motywy z mitologii greckiej i rzymskiej. Częstym motywem jego dzieł był on sam, stworzył liczne autoportrety.

W Radomiu oprócz muzeum znajdziemy ulicę Jacka Malczewskiego, pomnik i dom artysty. Na warsztatach "Wkręć się w sztukę z Panem od Plastyki" uczestnicy poznają twórczość Jacka Malczewskiego, kilka mitologicznych postaci, a także stworzą wyjątkowe dzieła inspirowane twórczością malarza w myśl idei, że każdy z nas jest artystą.

Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od Plastyki – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.

Warsztaty odbędą się w siedzibie przy ul. Daszyńskiego 5. Bilety wstępu 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na www.biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką): https://biletyna.pl/dla-dzieci/WKREC-SIE-W-SZTUKE-M-JAK-JACEK-MALCZEWSKI

Tags