• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Włamali się i ukradli maszyny rolnicze. Jeden ze złodziei miał amfetaminę

16 listopada 2021

Policjanci z posterunku w Wolanowie zatrzymali dwóch mężczyzn w sprawie włamania do pomieszczeń gospodarczych. Jeden  z nich miał ponad 100 g amfetaminy i decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Wobec drugiego z zatrzymanych zastosowano policyjny dozór

 

 

Do zdarzenia doszło ostatnio na terenie gminy Wolanów. - Sprawcy po przecięciu kłódki zabezpieczającej włamali się pomieszczeń gospodarczych i ukradli m.in. maszyny rolnicze. Miejscowi policjanci szybko ustalili sprawców i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 32 lat. W trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszali się zatrzymani, zabezpieczono ponad 100 g amfetaminy, które należały do starszego z mężczyzn. Obaj trafili do policyjnej celi - informuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

32-latek odpowie za kradzież z włamaniem i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu i sąd przychylił się do tego wniosku. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Natomiast zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem oraz udzielania środków odurzających. Zastosowano wobec niego policyjny dozór.

kat

Tags