Dodatkowe punkty przyjmowania wniosków, pomoc techniczna dla osób korzystających z internetowego formularza oraz ankiety w autobusach – to wszystko ma ułatwić radomianom składanie projektów do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Magistrat czeka na nie do 24 stycznia.

– Zachęcamy do zgłaszania pomysłów na poprawę jakości życia w mieście. Te są najważniejsze. Kwestiami formalnymi zajmiemy się wspólnie. Nasi pracownicy każdorazowo pomogą wypełnić wniosek - zapewnia dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.
Stałe punkty przyjmowania wniosków to:
- Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9, w godz. 7.30 - 15.30.
- Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30, w godz. 7.30 - 16.30.
- Referat Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta (pokój 104) ul. Żeromskiego 53, w godz. 7.30 - 15.30
- Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1, w godz. 7.30 - 19.
W dwa najbliższe weekendy pracownicy Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta będą dyżurować w centrach handlowych:
- Galerii Słonecznej, 16-17 stycznia oraz 23-24 stycznia, w godz. 13 - 17.
- Centrum Handlowym M1, 16-17 stycznia, w godz. 13 - 17.
- E.Leclerc, 23 - 24 stycznia, w godz. 13 - 17.
Istnieje również możliwość złożenia wniosku drogą elektroniczną poprzez formularz zamieszczony na stronie:
www.konsultacje.radom.pl. Z myślą o osobach, które zdecydują się skorzystać z tej formy została uruchomiona pomoc techniczna. Pod numerem telefonu: 797 141 654 w godzinach 9.30- 21.00 gdzie będzie można uzyskać odpowiedź na wszelkie pytania związane z budżetem obywatelskim.
Ponadto w najbliższy piątek (15 stycznia) oraz poniedziałek (18 stycznia), pracownicy Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta już po raz drugi będą przeprowadzać badanie ankietowe w autobusach w sprawie budżetu obywatelskiego i zachęcać mieszkańców Radomia do składania wniosków w tegorocznej edycji oraz pomogą w ich przygotowaniu.
kat