• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wolność do remontu. Jest gotowy projekt i pozwolenie na budowę

30 marca 2021

Leży w centrum miasta, a jest w fatalnym stanie. To się na szczęście zmieni. Ulica Wolność zostanie przebudowana. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach zapisanego w budżecie miasta Radomskiego Programu Dróg Lokalnych.

 

 

Jak poinformował prezydent Radosław Witkowski, ta propozycja została wspólnie wypracowana podczas spotkania z przewodniczącymi klubów radnych. - To była bardzo rzeczowa, merytoryczna rozmowa. Cieszę się, że wszyscy byliśmy zgodni co do potrzeby przebudowy ulicy Wolność. Jej nawierzchnia jest w bardzo złym stanie, a ruch jest coraz większy, ponieważ w tym rejonie powstały nowe budynki mieszkalne - wyjaśnia prezydent.

Dzięki temu, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ma gotową dokumentację projektową i pozwolenie na budowę, prace będą mogły ruszyć szybko. Wkrótce drogowcy ogłoszą przetarg na remont.

W ramach Radomskiego Programu Dróg Lokalnych jeszcze w tym roku miasto planuje ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę trzech ulic: Starej Woli Gołębiowskiej, Klwateckiej i Perzanowskiej. Jednak to - jak podkreślano także podczas wczorajszej sesji rady miejskiej - , będzie zależało od możliwości finansowych gminy.

kat

Tags