• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

WOŚP gra w warunkach pandemii. Woluntariusze w mieście, koncerty w internecie

30 stycznia 2021

To będzie bardzo nietypowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 31 stycznia WOŚP zagra, ale z pandemicznymi ograniczeniami. Mimo tego również w Radomiu możemy spodziewać się atrakcji. A przede wszystkim – trzeba i można pomagać.

 

Tak graliśmy w ubiegłym roku

 

Na ulice wyruszy 300 wolontariuszy. Będzie można ich spotkać na ulicach i placach od samego rana. Będą kwestować w Radomiu, ale też w Wierzbicy, Jastrzębi i Jedlni-Letnisko. Tradycyjnie będą mieć orkiestrowe puszki i identyfikatory. Ale ze sztabu dostaną także maseczki, w tym z filtrami oraz płyny dezynfekcyjne. - Wśród wolontariuszy mamy 50 harcerzy, są uczniowie, studenci, mieszkańcy, rodzice z dziećmi. Jest wśród nich duża grupa osób, które kwestowały już w poprzednich latach - wylicza szef radomskiego sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk.

Z publicznością w internecie

W związku z obostrzeniami nie można zorganizować koncertu na placu z publicznością. Ale będzie w internecie. W organizację włącza się także w tym roku Teatr Powszechny, udostępniając m.in. swoją scenę. Występy będzie można śledzić online wchodząc na profil WOŚP Radom na Facebooku lub na kanale Youtube. O godz. 17 rozpocznie się koncert Alicetea, na godz.18 zaplanowano występ Lustra, a  godzinę później, Popkultury. A o godz. 20, zaraz po światełku do nieba zagra Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

Aktorzy "Powszechnego" zagrają specjalne przedstawienie dla dzieci: będzie można zobaczyć "Daszeńkę". Transmisję będzie można śledzić na tych samych kanałach, co koncert. Będą one darmowe, ale podpięta zostanie wirtualna skarbonka, chętni będą mogli wpłacać pieniądze, które zasilą konto Orkiestry.

Wieczorem, w ramach światełka do nieba, odbędzie się orkiestrowy korowód w hołdzie Krzysztofowi Jabłonce, zmarłemu niedawno policjantowi i wolontariuszowi oraz medykom i służbom, które walczą z koronawirusem.

Przekroczymy 4 miliony?

Pieniądze dla Orkiestry można wrzucać też do specjalnych skarbon stacjonarnych. Jest ich łącznie 33, a stoją m.in. w sklepach, szkołach, punktach usługowych.

W 2020 radomska Orkiestra zebrała ponad 470 tys. zł. To był rekord, ale w tym roku sztab nie nastawia się na takie kwoty. - Byłoby fajnie uzyskać 100 tys. zł, dzięki temu przekroczylibyśmy 4 mln zł z dotychczasowych kwest - zapewnia Bartosz Bednarczyk.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Finał z Głową". Zbieramy pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Będzie to już drugi Finał WOŚP, który wspomaga laryngologię.

bdb
 

Tags