Wykonawca chciał wydłużyć termin budowy stadionu. MOSiR się nie zgodził

21 czerwca 2022

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest inwestorem, nie zgodził się, by budowa stadionu piłkarskiego w ramach Radomskiego Centrum Sportu trwała dłużej, niż to przewidziano w kontrakcie. – Nie ma ku temu przesłanek – uważa MOSiR.

 

Trwa montaż elementów stalowych dachu (fot. Dariusz Osiej/MOSiR)

 

Już wcześniej mówiło się, firma Betonox, która wznosi stadion przy ul. Struga, zechce negocjować z inwestorem przedłużenie terminu i podpisanie kolejnego aneksu do umowy w tej sprawie. Tak się rzeczywiście stało, jednak dzisiaj Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że data zakończenia inwestycji pozostaje niezmienna, a jest to 31 grudnia 2022 r.

- Po analizie i zasięgnięciu opinii inspektorów nadzoru budowlanego, którzy nie widzą przesłanek do wydłużenia terminu, nie przychylamy się do tego wniosku - podkreśla prezes MOSiR-u Grzegorz Janduła.

Co się dzieje na budowie? Trwa montaż elementów stalowych dachu na trybunie południowej stadionu. Układane są również elementy betonowe. Kontynuowane są również prace przy narożnikach trybuny południowej. Rozpoczęły się również prace przygotowawcze przy murawie boiska.

bdb, kat

 

Tags