Wywozili na nieużytki odpady komunalne. Zostali ukarani mandatami

18 stycznia 2022

Na gorącym uczynku strażnicy miejscy złapali mężczyzn, którzy przy ul. Sosnowej wywozili taczkami odpady komunalne, w tym pozostałości po demontażu pojazdów. Zostali zobowiązani do uprzątnięcia śmieci i ukarani mandatami.

 

fot. SM Radom

 

 

- Wczoraj o godz. 14.45 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że na nieużytki przy ulicy Sosnowej w Radomiu dwaj mężczyźni wywożą taczkami znaczne ilości śmieci. Dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce funkcjonariuszy. Strażnicy zauważyli tam dwóch mężczyzn przewożących na taczkach odpady komunalne, w tym pozostałości po demontażu pojazdów: plastiki, wykładziny oraz zniszczone części elektroniczne. Mężczyzn wylegitymowano oraz sprawdzono miejsce, w które wywozili nieczystości. Na nieużytkach przy ulicy Sosnowej znajdowała się już niewielka ilość odpadów, które opisani wyżej mężczyźni kilka minut wcześniej pozostawili. Obydwaj sprawcy wykroczenia w wieku 32 i 28 lat zostali ukarani mandatami po 500 zł każdy. Dodatkowo po uprzątnięciu terenu mężczyźni mają przedstawić dokumentację na zutylizowanie wywożonych nieczystości - informuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

Z uwagi na podejrzenie, że odpady te mogły pochodzić ze skupu złomu, strażnicy wspólnie z inspektorami ochrony środowiska przeprowadzą kontrolę okolicznych skupów złomu.

kat

Tags