Zaginął 88-letni mężczyzna. Odnaleźli go pies Nadit i jego przewodnik

17 maja 2022

Służbowy pies Nadit i jego przewodnik, mł. asp. Wojciech Gryzło, odnaleźli zaginionego 88-latka, którego poszukiwali radomscy policjanci. Nadit podjął trop od razu po obwąchaniu ubrania mężczyzny, pokonując przy tym dwa kilometry.

 

Nadit i jego przewodnik (fot. KMP Radom)

 

- Wczoraj po południu dyżurny radomskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 88-letniego mężczyzny z Radomia. Z informacji przekazanych przez żonę zaginionego wynikało, że wyszedł z domu około godziny 11.30 i do niego nie wrócił. Mężczyzna nie miał przy sobie telefonu. Ze względu na stan jego zdrowia, policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania - informuje st. sierż. Kamil Warda z KMP w Radomiu .

Wśród skierowanych do poszukiwań funkcjonariuszy był mł. asp. Wojciech Gryzło wraz ze swoim psem służbowym o imieniu Nadit. - To on po obwąchaniu odzieży przekazanej przez żonę zaginionego mężczyzny, natychmiast podjął trop. Zaprowadził swojego przewodnika do miejsca, w którym przebywał 88-latek, pokonując blisko dwa kilometry. Odnaleziony 88-latek, był zdezorientowany, ale nie potrzebował pomocy medycznej. Dzięki pomocy Nadita mężczyzna wrócił do swojego domu - dodaje sierż. Warda.

 

Tags