Zapadła się jezdnia w pobliżu wiaduktu na Lubelskiej. W piątek wyłączą jeden pas ruchu

17 czerwca 2021

Na ul. Lubelskiej, w pobliżu wiaduktu zapadła się jezdnia. Na razie nie wiadomo z jakich powodów, dlatego drogowcy razem z Wodociągami Miejskimi będą diagnozować problem i naprawiać ubytek. Jutro, 18 czerwca wystąpią tymczasowe utrudnienia oraz zmiany w organizacji ruchu na odcinku Lubelskiej w okolicach skrzyżowań ze Średnią i Kaszubską.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Na odcinku około 50 m zostaną zamknięte dwa pasy ruchu ulicy Lubelskiej w kierunku Śródmieścia. Pojazdy będą poruszały się południową połową jezdni - po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Czasowo będą zdemontowane także pylony na środku jezdni, żeby ułatwić możliwość wyjazdu z ulicy Kaszubskiej - objaśnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

To już kolejny taki przypadek w tym miejscu.  - Wcześniej jezdnia była już naprawiana, lecz problem wystąpił ponownie, co pozwala przypuszczać, że powodem usterek może być ewentualna nieszczelność sieci podziemnych - zauważą rzecznik

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wykonawcy. Sugerowane jest poza tym omijanie tej części miasta, na przykład ulicami Kochanowskiego, Kalińską i Słowackiego.

kat, bdb

Tags