• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

36-latek spowodował wypadek, zostawił rannych w aucie i uciekł

20 listopada 2020

Dwie osoby ranne, w tym jedna w stanie ciężkim – to bilans wypadku, do którego doszło pod Chynowem. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Kierowca mercedesa zostawił w aucie rannych, uciekł i ukrywał się. Został zatrzymany przez policjantów.

 

 

-  Do groźnego wypadku drogowego, w którym ciężko ranna została młoda kobieta doszło późnym wieczorem w miejscowości Jakubowizna. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierowca mercedesa na prostym odcinku drogi wypadł z jezdni, uderzył w ogrodzenia i dachował. Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca, pozostawiając w pojeździe dwie ranne osoby. Pasażer trafił do szpitala w Kozienicach, a kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala w Radomiu. Samochód nie posiadał badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. - Ustalono, że jest nim 36-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Mężczyzna ukrywał się przed policjantami, jednak w minioną niedzielę został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Chynowa. Okazało się, że ten sam mężczyzna w czerwcu 2020 roku również spowodował poważny wypadek na terenie gminy Chynów, a sprawa za to przestępstwo już toczy się w sądzie - informuje nadkom. Wójcik.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Na początku tygodnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Tego samego dnia, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, zdecydowano o zastosowaniu wobec 36-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz nakazu powstrzymania się od poruszania wszelkimi pojazdami w ruchu lądowym. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

kat

Fot. arch. FB OSP KSRG Chynów

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *