47. rocznica Radomskiego Czerwca ’76. Gwiazdami koncertu Urszula i zespół Dżem

29 maja 2023

Urszula i zespół Dżem będą gwiazdami koncertu, który odbędzie się w ramach obchodów 47. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec ’76. Występy zaplanowano na 23 czerwca na pl. Jagiellońskim. W programie wydarzenia znajdzie się też wiele innych atrakcyjnych punktów programu.

 

W ubiegłym roku na koncercie wystąpił m.im. Krzysztof Cugowski (fot. Anna Wróblewska/UM Radom)

 

- Nie schodzimy z obranej ścieżki. Nadal chcemy pokazywać gwiazdy polskiej muzyki, artystów, których twórczość towarzyszyła nam w latach 70. i 80. czyli w okresie dochodzenia do wolności - podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

W programie obchodów rocznicy Czerwca '76 jest również wiele innych wydarzeń m.in. przypominających genezę, przebieg i skutki robotniczego protestu. Obchody kolejny raz dofinansował marszałek województwa mazowieckiego, który przekazał na ten cel 100 tys. zł.

- Od siedmiu lat samorząd województwa mocno wspiera podejmowane przez miasto działania mające na celu uhonorowanie uczestników tamtych wydarzeń, a jednocześnie przypominające, jak ważnym elementem w najnowszej historii Polski był radomski protest robotniczy - mówi wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Tydzień wcześniej, czyli w dniach 16-18 czerwca odbędzie się także III Free(Ra)dom Festival. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem „Ku gwiazdom”. To wydarzenie, które także wsparł finansowo samorząd województwa mazowieckiego, który przekazał na ten cel 30 tys. zł.

Free(Ra)dom Festival to interdyscyplinarna impreza, która w tym roku będzie przebiegała pod hasłem „Ku gwiazdom”. Będzie to okazja, by wspólnie zastanowić się nad wolnością, jaką niesie ze sobą nauka. W programie znajdą się m.in. twórcze warsztaty dla dzieci i dorosłych, pokazy i dyskusje z popularyzatorami nauki.

Źródło: UM Radom