• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

ABC pracy z kamerą. Zapisy na warsztaty Kameralnego Lata już tylko do wtorku

24 czerwca 2019

Jeszcze do 26 czerwca Kameralne Lato zaprasza osoby pragnące poznać sztukę tworzenia filmów do udziału w warsztatach zapewniających zgłębienie podstawowej wiedzy i praktyki w tym zakresie. W tym roku zostaną znacznie rozbudowane, stając się drugim, równorzędnym programem edukacyjnym festiwalu.

 

 

ABC PRACY PRZED KAMERĄ 1, fot. Ewa Jasińska

 

– Celem warsztatów będzie rozwinięcie u uczestników wrażliwości scenicznej i warsztatu aktorskiego. Zawodowi aktorzy we współpracy z operatorem będą pracować z uczestnikami nad tym, jak dobrze wypaść przed kamerą, jakich błędów na planie absolutnie nie popełniać oraz jak kontrolować mowę ciała podczas pracy – wyjaśnia Justyna Durmaj z Filmforum.

Zajęcia poprowadzą m.in. aktorzy Anna Mucha, Katarzyna Dorosińska, Marek Braun, dziennikarka i prezenterka telewizyjna Sonia Śledź, a także operator i montażysta Krystian Dulewicz.

Projekt wspiera Samorząd Województwa Mazowieckiego i Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie. Współorganizatorem tej części programu jest American Corner Radom.

Warsztaty skierowane są do osób w wieku 15 – 20 lat i zaplanowane są w dniach 8-13 lipca br.
Zajęcia odbędą się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii – ŁAŹNIA, Pracowni Nowych Mediów Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”.

Aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można pobrać z serwisu internetowego festiwalu: https://kameralnelato.pl/formularz-warsztaty-abc-2019/ i wysłać do dnia 26 czerwca na adres organizatora. Regulamin uczestnictwa w warsztatach jest dostępny na stronie www Festiwalu pod adresem: www.kameralnelato.pl.

kat

Tags

Dodaj komentarz