„Administrator” wybuduje mieszkania na wynajem. Powstaną przy ulicy Józefowskiej

31 stycznia 2023

Ponad 90 mieszkań na wynajem planuje wybudować przy ulicy Józefowskiej w Radomiu „Administrator”. Rada miejska zgodziła się, by do spółki wniesiony został teren o powierzchni 7,8 tys. m kw, na którym miałyby powstać dwa nowe bloki. Nie zaspokoi to w pełni potrzeb osób oczekujących na mieszkanie, ale choć trochę je złagodzi.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Koncepcja przewiduje także zagospodarowanie terenu wokół budynku, w tym budowę miejsc parkingowych i placu zabaw. "System mieszkań „na wynajem” cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, których nie stać na zakup mieszkania lub jego wynajem na rynku prywatnym. Od wielu lat istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu inwestycje mieszkaniowe. W ostatnim czasie dodatkowym utrudnieniem dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania stał się wzrost kosztów kredytów i ich niższa przyznawalność" - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały rady miejskiej.

Z danych, którymi dysponuje spółka wynika, że obecnie na wynajęcie mieszkania oczekuje ponad dwieście osób. Na realizację inwestycji przy ulicy Józefowskiej RTBS "Administrator" zamierza pozyskać zewnętrzne finansowanie.

Miasto przygotowuje się także do budowy bloku, również z 90 mieszkaniami na wynajem, u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka. Gotowy jest już projekt budynku i zostało wydane pozwolenie na budowę. Urząd Miejski zabiega o dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego, która może pokryć do 80 proc. kosztów inwestycji.

Źródło: UM Radom

Tags