Auto miało stłuczkę, a kierowca był pod wpływem alkoholu. Interweniowała Straż Miejska

19 kwietnia 2022

Kamery monitoringu zauważyły jadącego ul. Piłsudskiego opla, którego kierowca był najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i brał udział w kolizji drogowej. Strażnicy miejscy potwierdzili te informacje, chociaż 34-latek usiłował uciec przed funkcjonariuszami.

 

 

 

Pierwszego dnia świąt, 17 kwietnia o godz. 4.15 operator monitoringu miejskiego przekazał do SM informacje, że ulicą Piłsudskiego jedzie opel zafira na radomskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i brał udział w kolizji drogowej.

- Dyżurny natychmiast skierował na miejsce zdarzenia patrol. Kierowca opla widząc jadący pojazd Straży Miejskiej pośpiesznie wjechał do bramy posesji przy ulicy Piłsudskiego 19 i tam porzucił auto. Mężczyzna wychodząc z bramy zwrócił na siebie uwagę strażników oraz operatora monitoringu, który potwierdził, że jest on kierowcą opla. Strażnicy podjęli czynności służbowe i wylegitymowali mężczyznę. W trakcie  kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Na zadawane pytania odpowiadał chaotycznie i nielogicznie. Miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. W związku z podejrzeniem nietrzeźwości na miejsce wezwano policję. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna ma prawie 1,2 prom. alkoholu w organizmie. Strażnicy przeprowadzili również oględziny samochodu. Miał on uszkodzony przód, a jego kierowca potwierdził, że auto brało udział w niegroźnej stłuczce. Nietrzeźwego 34-latka przekazano patrolowi drogówki - relacjonuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

kat

 

Tags