• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Betonox Construction gotowy, by dokończyć halę. Radni zgodzą się wydać więcej pieniędzy?

5 grudnia 2019

Miasto chce, by radni wpisali do Wieloletniej Prognozy Finansowej Radomia 16 mln zł na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Dodatkowa kwota jest potrzebna, bo potencjalny wykonawca oczekuje więcej pieniędzy za wykonanie robót, niż firma która do podpisania umowy nie przystąpiła, choć przetarg wygrała.

P1230357

 

Chodzi o konsorcjum firm Erekta/ Interiors Karolina Pawlak, które odstępując od podpisania umowy postawiło inwestora, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w trudnej sytuacji. Ostatecznie zdecydował on, że zaproponuje realizację obiektu firmie Betonox Construction, która znalazła się druga na liście w przetargu, ale zaproponowała za roboty kwotę o około 15 mln zł wyższą niż zwycięzca postępowania.

Dziś prezydent Radosław Witkowski skierował do przewodniczącej rady miejskiej wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji, podczas której radni mają zdecydować o dodatkowych pieniądzach na budowę RCS. Betonox Construction dostarczył już wszystkie niezbędne dokumenty, a MOSiR zakończył ich weryfikację i jest gotowy rozstrzygnąć przetarg.

– Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć budowę obiektów Radomskiego Centrum Sportu. Dlatego natychmiast po wycofaniu się pierwszego oferenta przystąpiliśmy do rozpatrywania drugiej oferty. Teraz wszystko w rękach radnych. Liczę na pozytywną decyzję, która umożliwi podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac. Rozmawiałem już na ten temat z przewodniczącą rady miejskiej Kingą Bogusz i zadeklarowałem otwartość na rozmowę ze wszystkimi radnymi jeszcze przed sesją – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Oferta firmy Betonox Construction opiewa na ponad 82 mln zł. Zamówienie obejmuje – oprócz dokończenia budowy hali i stadionu – także budowę układu komunikacyjnego wokół RCS. Wykonawca będzie miał na wykonanie prac 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

bdb, kat

Tags

Dodaj komentarz