• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Brutalne pobicie pod sklepem. Kolejny uczestnik usłyszał prokuratorski zarzut i został aresztowany (aktualizacja)

16 września 2020

Drugi ze sprawców brutalnego pobicia kobiety i dwóch mężczyzn pod sklepem Żabka usłyszał już prokuratorski zarzut udziału w tym pobiciu. – Prokurator wnioskował do sądu o trzymiesięczny areszt dla 45-latka – poinformowała nas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas. Sąd przychylił się do tej prośby i aresztował podejrzanego.

 

Screen z filmiku spod sklepu

 

Przypomnijmy: mężczyzna został zatrzymany przez policję wczoraj, jako drugi z kolei uczestnik zajścia, do którego doszło w niedzielę wieczorem pod sklepem na rogu Chrobrego i Miłej. Jak już pisaliśmy, tuż po zamknięciu sklepu przyszedł mężczyzna, który chciał kupić papierosy. Ekspedientka wyjaśniła, że to niemożliwe, ponieważ nieczynna jest już kasa. Wtedy 40-latek zaczął zachowywać się agresywnie, uszkodził drzwi do sklepu. Gdy kobieta wyszła na zewnątrz, by powstrzymać napastnika, ten zaatakował ją, a potem także syna sprzedawczyni i jego kolegę, którzy przyszli jej z pomocą. Kobieta z obrażeniami głównie głowy trafiła do szpitala.

Na nagraniu z tego zajścia (z monitoringu), które krąży w sieci, można zobaczyć, jak mężczyzna uderza paletą w drzwi sklepu, a potem kilkukrotnie atakuje kobietę, także uderzając ją paletą. Do bójki dołączają również kolejni mężczyźni.

Policjanci w poniedziałek rano jako pierwszego zatrzymali 40-latka. Prokuratura postawiła mu zarzut udziału w pobiciu, kwalifikując ten czyn jako występek chuligański, a sąd aresztował na trzy miesiące.

Nadal poszukiwany jest natomiast główny agresor, który zaatakował sprzedawczynię.

bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *