Budowa stadionu piłkarskiego. Trybuny z biało-zielonymi, czy zielono-białymi krzesełkami?

27 marca 2023

Znakiem tego, że budowa stadionu piłkarskiego w ramach Radomskiego Centrum Sportu finiszuje może być to, że teraz najwięcej emocji wzbudza posadowienie krzesełek na trybunach. Bo nie bardzo wiadomo, jak to się stało, że na jednej z nich umocowano na jej górze więcej białych, a powinno – zielonych. A na dole – na odwrót.

 

fot. Dariusz Osiej/MOSiR Radom

 

Kontrowersyjnym, zwłaszcza dla kibiców Radomiaka honorujących barwy klubowe, problemem zainteresowali się również radomscy radni, którym podczas dzisiejszej sesji raport z realizacji inwestycji - jak co miesiąc -  zdawał dyrektor Rafał Górski z MOSiR.

Termin niezagrożony

- Trwają roboty wykończeniowe w pomieszczeniach, czyli montaż stolarki okienno-drzwiowej pod trybuną południową, montaż fasady aluminiowej, układanie glazury, terakoty i montaż sufitów oraz instalacji sanitarnych i wentylacyjnych. Wybudowano fundamenty pod kraty ipod ogrodzenie w miejscach trybuny wschodniej i zachodniej, są układane podbudowy pod przejścia pod trybunami, są realizowane drogi wokół stadionu. Zakończono wszelkie roboty pod trybuną północną, trwa układanie krzesełek i montowany jest cały czas dach - wymieniał dyrektor Górski. Dodał, że za luty w harmonogramie rzeczowo-finansowym planowane były roboty na kwotę 5 mln zł, a została wystawiona faktura na około 10 mln zł, co świadczy o tym, że w lutym wykonano dwa razy więcej pracy niż przewidywano.

- Stan prac na dzisiaj uważam za zadowalający i termin ich zakończenia, czyli koniec maja jest niezagrożony - zapewniał Rafał Górski.

Podobnego zdania jest Łukasz Podlewski, przewodniczący doraźnej komisji rady miejskiej do spraw budowy RCS. - Postęp prac naprawdę można uznać za zadowalający. W każdym miejscu, w każdej części obiektu trwają roboty wykończeniowe. Rozpoczęły się prace przy murawie. Są wykonywane fundamenty pod ekrany. Na budowie jest zaangażowanych około 150 pracowników - relacjonował.

Podlewski nie chciał oceniać sprawy z krzesełkami. - 15 firm nadzorujących, 22 biur projektowych, 7 doradców jest zaangażowanych przy tej budowie. To wszystko kosztowało MOSiR około 15 mln zł. Mimo takiego sztabu, nie udało się uzgodnić takiego układu krzesełek, który byłby prawidłowy - ubolewał radny.

Białe, zielone, czy zielono-białe?

Na czym polegał problem z kolorystyką krzesełek? - Po rozpoczęciu ich montażu sprawdziłem wszystkie pliki i nie znalazłem informacji, by był tam określony szczegółowy plan kolorystyki. Decyzja w jaki sposób będą one montowane został podjęty w 2021 r.. Czy są białe, zielone, czy zielono-białe? Od góry są niejednolite białe i przechodzą z białych w zielone. Na całym stadionie mocowanych będzie około 4,5 tys. zielonych i około 3,5 tys. białych. Ten układ kolorystyczny od góry do dołu z punktu widzenia kibiców nie jest najszczęśliwszy - wyjaśniał dyrektor Górski. Zaznaczył, że na drugiej trybunie będzie "wpasowany" napis Radomiak. - Co do tego układu na trybunie południowej do końca tego tygodnia mamy mieć informację, czy jest możliwa zmiana krzesełek i jaki byłby to koszt. Wtedy podejmiemy ostateczną decyzję - zadeklarował Rafał Górski.

Bożena Dobrzyńska

Tags