Budowa wiaduktu w ul. Żeromskiego idzie pełna parą. Rozpoczęło się betonowanie płyty przeprawy

21 kwietnia 2024

To była niezwykle precyzyjna robota. W marcu szpaler rusztowań został wykonany i prace zbrojeniowe, a potem wylewaniu asfaltu na pomoście można było rozpocząć. Budowa nowego wiaduktu na ulicy Żeromskiego idzie pełną parą. Pogoda – jak do tej pory – sprzyjała.

 

Betonowanie wiaduktu rozpoczęło się (fot. MZDiK Radom)

 

 - Na przygotowanej uprzednio konstrukcji po południowej stronie tej przeprawy zaczęło się betonowanie płyty pomostu. Równocześnie na budowie trwa wiele innych ważnych robót. Inwestycja jest prowadzona zgodnie z harmonogramem - zapewnia Dawid Puton, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Jak wyjaśnia, roboty są prowadzone na całym odcinku pomiędzy przyczółkiem za ulicą Zbrowskiego a filarami w okolicach ronda Zapały (na wysokości ulic Szklanej i Olszewskiego). - Następnym etapem będzie odcinek nad torami kolejowymi, ale tam belki wiaduktu będą już montowane przy użyciu dźwigu, bo na torach nie będzie rusztowań - zaznacza rzecznik.

Trwają też roboty przy budowie drugiego, równoległego wiaduktu, a także usuwanie tzw. kolizji z podziemną infrastrukturą (zdarzają się rzeczy nieujęte na żadnych mapach) i roboty drogowe w rejonie ulic Średniej i Metalowej.

Jak już pisaliśmy, inwestycja będzie kosztowała ponad 178,8 mln zł. Część finansowana z budżetu miasta (wiadukt) to koszt około 131 mln zł, natomiast część kolejowa (peron przystanku Radom Wschodni) to niemal 48 mln zł. Wykonawcą obu zadań jest firma Trakcja z Warszawy.

Zakończenie budowy nastąpi latem 2025 roku, choć pierwszy z dwóch wiaduktów ma być otwarty nieco wcześniej.

bdb, kat

Tags