Reklama

Chcieli „zainwestować” w gazociąg Baltic Pipe. Mieszkańcy powiatu kozienickiego zostali oszukani na wysokie kwoty

25 stycznia 2024

Do Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zgłosiła się 83-letnia mieszkanka powiatu kozienickiego, która zachęcona reklamą w internecie została oszukana na ponad 20 tys. zł przy inwestycjach w gazociąg. Kilka dni wcześniej do funkcjonariuszy zgłosił się 42-latek, który został oszukany na 30 tys. zł.

 

 

 
Do oszustwa miało dojść w ubiegłym tygodniu. - Kobieta zeznała, że została oszukana na kwotę ponad 20 tys. zł. Według niej jakiś czas temu przeglądając internet zobaczyła na jednym z portali społecznościowych reklamę, która zachęciła ją do zakupu akcji w gazociąg Balitic Pipe. W związku z tym, że zainteresowała się reklamą, wypełniła ankietę, gdzie podała swój numer telefonu. Tego samego dnia skontaktował się z nią mężczyzna, który przedstawił się jako doradca firmy inwestycyjnej. Niestety kobieta skusiła się na obietnice szybkiego zysku i podała rozmówcy swoje dane. W kolejnych krokach oszust instruował, że należy potwierdzić przelew zysków z inwestycji, co kobieta uczyniła. 83-latka mieszkanka powiatu kozienickiego o tym, że została oszukana, dowiedziała się wówczas, gdy jej konto zostało zablokowane - relacjonuje podkom. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

W podobny sposób stracił pieniądze 42-latek z powiatu kozienickiego, który również chciał zainwestować w gazociąg. Mężczyzna zaufał rozmówcy, uwierzył w szybki zysk dużych pieniędzy, a w konsekwencji został oszukany.

kat

Tags