Czytaj na przystanku i w autobusie. Wspólna akcja biblioteki i MZDiK

24 maja 2022

Czytać można wszędzie. Miłośnicy książek wiedzą to najlepiej. A zachęcać do czytania – też można na wszelkie sposoby. Także promując komunikację miejską. Na wybranych przystankach komunikacji miejskiej w Radomiu pojawią się stosowne plakaty. Przy okazji informują o obchodzonym corocznie Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu.

 

fot. MBP Radom

 

W dużych gablotach na przystankach mogą być wywieszane - tak stanowią wewnętrzne przepisy MZDiK - tylko informacje związane z transportem publicznym. Nie mogą być wykorzystywane komercyjnie. W połowie maja MZDiK zaczął nową akcję promocyjną. "Jest to symboliczne podziękowanie dla pasażerów za to, że korzystają z komunikacji miejskiej i w ten sposób nie przyczyniają się do zwiększania korków w mieście. Afisze mają przy okazji przypominać o tym, że we wrześniu, również w Radomiu obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu" - czytamy na  Facebookowym profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W tym roku MBP w Radomiu obchodzi zacny jubileusz 100-lecia istnienia. "Jadąc autobusem, można zająć się lekturą interesującej książki, dlatego postanowiliśmy połączyć obie okazje i promować jednocześnie czytelnictwo. A to nie koniec naszej współpracy - w trakcie wrześniowego ETZT odbędzie się czwarta już edycja cieszącej się coraz większą popularnością gry miejskiej #BookujemyRadom. Polega ona na tym, iż jej uczestnicy muszą rozszyfrować przygotowane zagadki i na tej podstawie znaleźć ukryte w mieście vouchery. Później zostają one wymienione na książki (w większości nowości wydawnicze!) " - czytamy na stronie biblioteki.

Jak się dowiadujemy, wrześniową zabawę MBP przygotuje razem z Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji  i nie zabraknie wtedy miejsc związanych w jakiś sposób także z komunikacją miejską.

kat, bdb

 

 

Tags