Elektrownia ma nowego wicedyrektora. To Łukasz Rudecki, artysta i wykładowca Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego

5 stycznia 2022

Dr hab. Łukasz Rudecki jest od 3 stycznia nowym zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Artysta, wykładowca na wydziale sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Belowskiego, który odszedł na emeryturę.

 

 

Dr hab. Łukasz Rudecki

Swojego nowego zastępcę przedstawił dzisiaj dziennikarzom dyrektor  Elektrowni Włodzimierz Pujanek.  - Profesor Rudecki jest wykładowcą akademickim, pracownikiem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, artystą, autorem murali na budynkach, na których odwzorował dzieła Jacka Malczewskiego - wymieniał dyrektor Pujanek. 

Łukasz Rudecki uprawia malarstwo i rysunek, zrealizował 12 wystaw indywidualnych, uczestniczył w około 70 wystawach zbiorowych, na których był trzykrotnie nagradzany. Jest prodziekanem wydziału sztuki radomskiego uniwersytetu.

- Do grona osób, które będą kreowały życie Elektrowni, dołącza osoba, która bez wątpienia jest autorytetem, jeśli chodzi o kwestie sztuki - zapewnia wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski (samorząd jest właścicielem Elektrowni - przyp. autor).

- Podjęcie tego wyzwania, jakim jest bycie zastępcą dyrektora do spraw artystycznych w takiej instytucji  o takich możliwościach, takiej rangi jest dużym wyróżnieniem i honorem. Jestem zmotywowany do działania, na pewno będę musiał włożyć pewien wysiłek, aby pogodzić różne dziedziny mojej działalności, bo wciąż jestem dydaktykiem, nauczycielem akademickim, wciąż też zamierzam tworzyć, działać w sferze sztuki, która jest dla mnie bardzo ważna. Oddycham sztuką, żyję sztuką i mam nadzieję, że będę mógł być jakąś wartością dla tej instytucji - mówi Łukasz Rudecki.

W tym roku w Elektrowni obejrzymy m.in. wystawy: Poli Dwurnik, Edwarda Lutczyna, Barbary Bańdy, Artystów Galerii XX1, Longina Pinkowskiego, Ewy Banaszczyk, Artura Winiarskiego oraz ekspozycję w ramach Ogólnopolskiego Biennale Sztuki – 47. Salon Zimowy.

bdb

Tags