• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Grupa SPEED w działaniu. Ciężarówka wiozła za ciężki wózek widłowy

18 listopada 2020

Ważył  2 t więcej niż dopuszczają przepisy. Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED na drodze S7 na terenie powiatu radomskiego zatrzymali do kontroli przeładowaną ciężarówkę. Kierowca otrzymał wysoki mandat i zakaz dalszej jazdy.

 

 

Jak informuje zespół prasowy KWP w Radomiu, tym razem policjanci z drogówki wchodzący w skład grupy SPEED w poniedziałek patrolowali trasę S7 na terenie powiatu radomskiego. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził wózek widłowy przewożony na jednej z ciężarówek postanowili więc sprawdzić dopuszczalną ładowność pojazdu, bo  przypuszczali że kierowca wiezie zbyt ciężki ładunek. Nie pomylili się. Pojazd miał ładowność 1450 kg, a waga wózka widłowego z tabliczki znamionowej była o 2 t za wysoka. Policjanci zakazali kierowcy dalszej jazdy i nałożyli 400 zł mandatu karnego za przeładowanie pojazdu.

Przypominamy: mazowiecka grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach i czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Mundurowi z grupy SPEED kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Fot. Policja Radom

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *